Bünyamin Ünlü

Gençlik Hakları Sözleşmesi

Bu aday sözleşmeyi henüz imzalamadı.

Üye Olduğu Parti

DEVA

Aday Olduğu Bölge
Adaylık Türü
Adayın Doğrum Tarihi
Aday Hakkında

1996 yılında Sinop’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden lisans mezunu oldu. İkinci üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Üniversite yıllarında Beden Dili ve Diksiyon / Topluluk Önünde Konuşma ve Hitabet Sanatı eğitimi ve kişisel gelişim alanında sertifikalar aldı. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü ve yönetici olarak çeşitli görevlerde bulundu. Gençlik organizasyonlarında yöneticilik yaptı.
Farklı platformlardaki gençlik çalıştaylarına koordinatör ve konuşmacı olarak katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Genç Gönüllü olarak gönüllülük faaliyetleri yürütmekte. 2017-2019 yılları arasında Saadet Partisi Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve GMYK üyeliği yaptı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde “Türkiye’nin En Genç Belediye Başkan Adayı” olarak Çanakkale/Gelibolu Belediye Başkan Adayı oldu. Bu süre zarfında birçok yerel-ulusal televizyonlarda canlı yayın konuğu oldu.
Yerel ve Ulusal Gazetelere mülakat verdi. Konuşmacı statüsü ile birçok konferansa katıldı.

Şu anda kendisine ait özel eğitim kurumunda yöneticilik ve eğitim danışmanlığı yapmakta olup orta seviyede Arapça bilmektedir.